Nachádzate se tu: Úvod Blog Estrogén Prírodné afrodiziaká dokážu zapáliť vášeň

Prírodné afrodiziaká dokážu zapáliť vášeň

Martina Sznapková
17. 5. 2022
Prírodné afrodiziaká dokážu zapáliť vášeň

Osnova:
Čo afrodiziaká dokážu?
Farmaceutiká alebo prírodné afrodiziaká?
Chilli papričky
Ustrice
Ananás, maliny a jahody
Čokoláda
Cesnak a cibuľa
Červené víno a šampanské
Zázvor
Goji
Špargľa
Granátové jablko
Bylinky
Záver

Nehovorí sa nadarmo, že láska prechádza žalúdkom. Dobré jedlo prináša nielen príjemné pocity, niektoré potraviny majú navyše vynikajúce afrodiziakálne účinky. Dokážu uvoľniť telo a zvýšiť sexuálny apetít.

Čo afrodiziaká dokážu?

Afrodiziaká sú akékoľvek látky, ktoré povzbudzujú sexuálny inštinkt, zvyšujú sexuálny výkon a apetít a vyvolávajú túžbu. Patrí medzi ne množstvo potravín a rastlín, niektoré ovplyvňujú mozgovú činnosť, iné zvyšujú prietok krvi v panvovej oblasti alebo pomáhajú s produkciou pohlavných hormónov.

Niektoré afrodiziaká zvyšujú libido a pôsobia zároveň na ženy aj mužov. Potom sú tu ale aj afrodiziaká, ktoré pôsobia hlavne na ženy tým, že zvyšujú prietok krvi a citlivosť v pohlavných orgánoch. Afrodiziaká pre mužov zase dokážu zrýchliť nástup erekcie alebo oddialiť ejakuláciu.

Farmaceutiká alebo prírodné afrodiziaká?

Hovoríte si, prečo skúšať účinky „obyčajných“ potravín, keď nám reklamy sľubujú zaručený a silný efekt najrôznejších farmaceutických preparátov? Prírodné afrodiziaká majú oproti tým z lekární minimum vedľajších účinkov a sú všeobecne bezpečnejšie. Ich vplyv je však miernejší.

Vyskúšajte naše tipy na prírodné afrodiziaká:

Chilli papričky

Chilli papričky sú jedným z najznámejších prírodných afrodiziak. Dodávajú energiu, zlepšujú prekrvenie celého tela a citlivosť pohlavných orgánov.

Ustrice

Dary mora majú zaujímavú chuť aj afrodiziakálne účinky. Najznámejšími morskými plodmi, ktoré pôsobia na libido žien aj mužov, sú ustrice. Navyše majú veľa vitamínov a obsahujú zinok, ktorý je nevyhnutný na tvorbu serotonínu, takzvaného hormónu šťastia, u ktorého sa predpokladá, že hrá úlohu pri zvyšovaní sexuálneho apetítu.

Ananás, maliny a jahody

Afrodiziakálne účinky má viac druhov ovocia, najsilnejšími sa však môžu pochváliť jahody, maliny a ananás. Maliny a jahody sú bohaté na zinok, ananás má navyše dobrý detoxikačný účinok a obsahuje množstvo vitamínu C. Jahody sa často kombinujú so šampanským, ďalším účinným afrodiziakom. Oveľa lepšie ale telo účinné látky vstrebáva v kombinácii s mliečnymi produktmi, napríklad tvarohom, kyslou smotanou alebo zmrzlinou.

Čokoláda

Kvalitná čokoláda s obsahom aspoň 70% kakaa obsahuje antioxidanty aj minerály, taktiež má povzbudzujúce účinky na našu náladu i sexuálny život. Čokoláda je za prírodné afrodiziakum považovaná už veľmi dlho vďaka tomu, že obsahuje zložky, ktoré sú spojené so zvyšovaním už spomínaného serotonínu v mozgu.

Cesnak a cibuľa

Práve cesnak a cibuľa na prvý pohľad vyzerajú, že vášeň skôr zabíja, než povzbudzujú. Opak je ale pravdou, majú v sebe totiž látky, ktoré vedia rozprúdiť krvný obeh, čo je pre sexuálny apetít nevyhnutné. Práve pri tejto zelenine je ale obzvlášť dôležitý rovnaký vkus oboch partnerov.

Červené víno a šampanské

Malé množstvo červeného vína alebo šampanského vie prebudiť zmysly, povzbudiť náladu aj zlepšiť potenciu. Ale pozor na množstvo! Keď sa to s alkoholom preženie, má tlmiace účinky a dochádza k presnému opaku!

Zázvor

Zázvor vie rozprúdiť telo aj aktivovať zmysly. Navyše napomáha k rýchlejšiemu spaľovaniu tukov. Konzumuje sa jeho koreň, či už surový, varený alebo kandizovaný.

Goji

Toto drobné exotické ovocie sa prezýva ovocie radosti či dlhovekosti. Pôsobí ako afrodiziakum a dokonca pomáha pri liečbe neplodnosti. Najväčšiu silu má šťava z čerstvých plodov.

Špargľa

Špargľa je skvelým zdrojom energie, ktorý obsahuje úctyhodné množstvo vitamínov a minerálov. Jeho pravidelná konzumácia stimuluje pohlavné hormóny, čo má pozitívny vplyv na libido.

Granátové jablko

Ďalšie ovocie s afrodiziakálnymi účinkami je granátové jablko. Pozitívne účinky má hlavne u mužov, u ktorých zvyšuje potenciu a zlepšuje erekciu.

Bylinky

Bola by škoda nespomenúť aj bylinky, ktoré majú na sexuálny život priaznivý vplyv. Na prvý pohľad síce nevyzerajú tak atraktívne ako jahody so šampanským alebo červené víno s ustricami, môžu sa ale pochváliť naozaj silnými účinkami.

Medzi afrodiziakálne bylinky patrí maca peruánska, ktorá pomáha optimalizovať hormonálne hladiny a podporuje plodnosť, vitalitu aj celkové zdravie.

Ženšen pravý zvyšuje libido, predlžuje dĺžku aj intenzitu pohlavného styku a mužom pomáha s liečbou erektilnej dysfunkcie.

Chuť na sex dokáže posilniť kotvičník zemný, navyše zvyšuje hladiny pohlavných hormónov aj prirodzenú obranyschopnosť.

Damiána pravá zase podporuje sexuálne zdravie a prispieva k duševnej pohode a dobrým (nielen sexuálnym) vzťahom.

Záver

Možností, ako okoreniť svoj sexuálny život, je v dnešnej dobe nepreberné množstvo. Tým najlepším afrodiziakom je ale naše zdravie!

Len málo kto sa cíti príťažlivo, keď trpí zdravotnými problémami alebo ho trápi nadváha. Základným pravidlom uspokojivého sexuálneho života je cítiť sa dobre a mať zdravé sebavedomie.

Späť na prehľad

Mohlo by vás zaujímať...

Objednať FEMINUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

 

Jednorazový nákup

 
Jednorázový nákup
Jednorazový nákup
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Doprava zadarmo
Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte €2,30

Otázky a odpovede

Pre koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určený pre všetky ženy, ktoré trápia nepríjemné príznaky menopauzy alebo zvýšená únava a nedostatok energie. Mladším ženám pomáha najmä zmierniť predmenštruačný syndróm, zvyšuje im energiu, vitalitu a libido. U žien v období menopauzy zase znižuje nepríjemné príznaky klimaktéria ako je nekvalitný spánok, časté návaly tepla a dodáva im energiu.

Za ako dlho pocítim prvé účinky? +

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky a pod. FEMINUS obsahuje overené látky na podporu ženskej vitality, energie a zníženie príznakov menopauzy. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú v priebehu dvoch týždňov, väčšina žien však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Prečo musím brať dve tablety denne?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že vám FEMINUS naozaj pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problému si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má FEMINUS vedľajšie a nežiaduce účinky? +

FEMINUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá iba z vitamínov, minerálov a extraktov z bylín. Hlavná sila produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Pokiaľ nie ste na žiadnu zo zložiek v produkte alergická, je pre vás FEMINUS úplne bezpečný.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky vám nehrozia.

PS: Ako takmer každý doplnok stravy je aj FEMINUS nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Z dôvodu obsahu macy by nemali produkt užívať ženy s endometriózou a myomatóznou maternicou. A z dôvodu obsahu kotvičníka zemného nie je vhodný pri súčasnom užívaní liekov na riedenie krvi.

Je FEMINUS k dostaniu v lekárňach?+

Áno, doplnok stravy FEMINUS je certifikovaný štátnym zdravotným ústavom v Prahe a je bežne dostupný aj v online lekárňach v Česku a na Slovensku. Avšak tu na našich stránkach si môžete zakúpiť produkt priamo od výrobcu za najlepších podmienok as pridanou hodnotou v podobe darčekov, či zľavy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore