Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie 6 vedecky overených účinkov látky Muira puama na ženy

6 vedecky overených účinkov látky Muira puama na ženy

Martina Sznapková
25. 11. 2020
6 vedecky overených účinkov látky Muira puama na ženy

Osnova:
Strom, ktorého účinky poznali už indiáni
Koreň plný prospešných látok
Čo možno v Muira puama nájsť?
1. Pôsobí ako afrodiziakum
2. Chráni pred stresom
3. Pomáha v boji s depresiami
4. Zvyšuje fyzickú výkonnosť
5. Zlepšuje pamäť
6. Pomáha proti únave
Záver

Odbúrava sexuálne poruchy, zvyšuje chuť na pohlavný styk a podporuje plodnosť, to je len základ toho, s čím môže Muira puama pomôcť!

Amazónia, odkiaľ pochádza, je skrátka fascinujúcim územím plným zázračných rastlín. Jednou z nich je aj táto "amazonská viagra".

Strom, ktorého účinky poznali už indiáni

Nejde pritom o malinkú bylinku rastúcu nízko pri zemi, ale o celý strom, ktorého domovom sú husté amazonskej pralesy. Objavený bol na začiatku minulého storočia a stále je pre vedcov veľkou neznámou. Je tak veľmi pravdepodobné, že všetky jeho účinky ešte neboli popísané.

Vedci ale samozrejme neboli prvý, kto sa o účinky Muir puama začali zaujímať. Ako prvý ju objavili indiánske kmene obývajúce pralesy.

Muži žuvali kôru s koreňom za účelom zvýšenia libida, ich ženy z kôry vyrábali rôzne mastičky na vonkajšie poranenia a využívali ju pri menštruačných ťažkostiach.

Až v roku 1950 bola Muira puama zapísaná do brazílskeho liekopisu, prišlo sa totiž na to, že dokáže pomôcť aj pri chorobách. Predpisovaná začala byť ako liek proti chrípke, reumatizmu, frigidite, zlému tráveniu alebo nadmernému vypadávaniu vlasov.

Za celosvetovú popularitou tohto tropického stromu však stoja legendy o účinkoch na libido.

Koreň plný prospešných látok

Po svete je známa pod rôznymi názvami, indiáni ju označujú ako "mocné drevo", jej slovenský názov, ale znie oveľa obyčajnejšie - Voňatec vajcovitý.

Nie je to žiadny drobček, meria až 5 metrov. Má svetlo sfarbené kvety v tvare hviezdice, z ktorých vychádza štipľavá vôňa podobná jazmínu.

Nás na tejto rastline ale zaujíma hlavne koreň, v ktorom sa skrývajú mastné kyseliny, esenciálne oleje, fytochemické kyseliny a rastlinné steroly.

Čo možno v Muira puama nájsť?

Mastné kyseliny sú súčasťou každej ľudskej bunky. Chránia nás pred srdcovými ochoreniami, znižujú krvný tuk a ovplyvňujú činnosť celého imunitného systému. Zároveň pôsobí ako ochrana pred vznikom niektorých autoimunitných ochorení. Sú dôležité aj pre náš mozog.

Esenciálne oleje nám pomáhajú v boji proti stresu a uľahčujú dýchanie. Zlepšujú problémovú pokožku aj koncentráciu a zmierňujú bolesť svalov.

Fytochemické kyseliny účinne detoxikujú organizmus a chránia ho pred jeho starnutím. Zároveň chránia pred rakovinou.

Rastlinné steroly znižujú cholesterol, spomaľujú proces starnutia a bojujú proti chorobám.

...

Už zloženie Muira puama napovedá, že rozsah jej pôsobenia je naozaj zaujímavý. Aké sú jeho vedecky overené účinky na ženský organizmus?

1. Pôsobí ako afrodiziakum

Ako sexuálny stimulant sa Muira puama užíva už celé stáročia. Na čo prišli sami obyvatelia pralesov, potvrdili aj vedci.

Nielenže vie nabudiť, ale pomáha pri liečbe sexuálnej dysfunkcie (a to nielen u žien, ale i u mužov) a vyvoláva chuť na sex. Vie dokonca predĺžiť pohlavný styk a zvýšiť libido aj sexuálny zážitok.

Špeciálne u žien sa Muira puama využíva pri liečbe frigidity a k podpore plodnosti. Dokáže zmierniť menštruačné bolesti aj príznaky spojené s menopauzou. Prekrvuje panvovú oblasť, čím zvyšuje citlivosť pohlavných orgánov a podporuje tak silnejší zážitok pri pohlavnom styku.

Vedci skúmali jej potenciál pre zvýšenie libida na dvoch stovkách zdravých žien. Po jednom mesiaci užívania Muir puama uviedlo 65% z nich, že sa zdvihla ich sexuálna túžba aj intenzita orgazmu.

2. Chráni pred stresom

Hoci sú jej najsilnejšie účinky v sexuálnej oblasti, môže pomôcť aj inde. Užíva sa ako nervové tonikum počas psychicky náročného obdobia a chráni pred stresom.

Bolo preukázané, že Muira puama pôsobí proti niektorým účinkom chronického stresu, má totiž antioxidačné účinky. Štúdia dokonca dospela k záveru, že Muira puama môže mať vlastnosti podobné adaptogénom, čo sú rastlinné produkty zvyšujúce odolnosť organizmu proti stresovým situáciám, ako je zranenie, úzkosť alebo telesná únava. Zlepšuje schopnosť odolávať zmeneným podmienkam, skrátka sa na ne adaptovať.

3. Pomáha v boji s depresiami

Chronický stres môže viesť až k depresiám, a nielen to. V období menopauzy dochádza k mnohým fyzickým i psychickým zmenám a ženy sa tak stávajú náchylnejšími práve k stresu, úzkostným stavom a depresiám.

Muira puama má antidepresívne vlastnosti, vďaka ktorým dokáže zahnať úzkosti, strach, nervozitu aj depresie.

Štúdia vykonaná na laboratórnych myšiach poukázala na fakt, že Muira puama dokáže liečiť depresiu vyvolanú stresom rovnako účinne ako antidepresíva.

4. Zvyšuje fyzickú výkonnosť

Medzi športovcami nie je novinkou, že rastlinné produkty dokážu zvýšiť fyzický výkon a odolnosť. Ani Muira puama nie je výnimkou. V Brazílii je považovaná za prírodné tonikum zvyšujúce športovú výkonnosť a zároveň znižujúce únavu.

A aj toto tvrdenie je vedecky overené, štúdie totiž zistili, že môže na naše telo pôsobiť ako mierny stimulant.

5. Zlepšuje pamäť

Muira puama pôsobí tiež na mozog. Dokáže zlepšiť pamäť a pomôcť s procesom učenia. Podporuje totiž rast neurónov.

Štúdie v tejto oblasti prebehla opäť na laboratórnych myšiach a ukázala, že staré myši, kterým bola rastlina podávaná, vykazovali väčší zlepšenie pamäti, než mladé myši, ktorým Muira puama podávaná nebola. Zároveň rastlina pomohla s obnovou pamäti u myší s poškodením mozgu.

Pomoc s procesom učenia podporuje aj fakt, že Muira puama zvyšuje nielen fyzickú, ale aj psychickú výkonnosť a odolnosť a zabraňuje tomu, aby sa nás zmocnila únava.

6. Pomáha proti únave

Muira puama je účinný pomocník pri liečbe slabosti po chorobe a všeobecnom nedostatku energie. Využíva sa nielen pri fyzickej, ale aj duševnej únave, podráždenosti a pri bolestiach hlavy.

Záver

Uvedené účinky nie sú zďaleka jediné, ktoré Muira puama má! Ďalej napríklad znižuje hladinu cholesterolu i telesného tuku. Pomáha pri nachladnutí a problémoch s trávením. Muira puama môžeme aplikovať aj na vonkajšie poranenia, opuchy, reumatizmus a ako upokojujúci prostriedok počas masáže či kúpeľa.

Aj cez všetky už dokázané účinky Muira puama prebiehajú ďalšie štúdie, ktoré sa na ňu sústreďujú ako na podporný prostriedok v boji proti Alzheimerovej chorobe aj rakovine.

V akých formách ju môžeme užívať? Ako drvenú drevinu, ktorú zalejeme vodou, prášok alebo extrakt. Je samozrejme tiež súčasťou výživových doplnkov.

 

Späť na prehľad

Mohlo by vás zaujímať...

Objednať FEMINUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

 

Jednorazový nákup

 
Jednorázový nákup
Jednorazový nákup
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Doprava zadarmo
Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte €2,30

Otázky a odpovede

Pre koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určený pre všetky ženy, ktoré trápia nepríjemné príznaky menopauzy alebo zvýšená únava a nedostatok energie. Mladším ženám pomáha najmä zmierniť predmenštruačný syndróm, zvyšuje im energiu, vitalitu a libido. U žien v období menopauzy zase znižuje nepríjemné príznaky klimaktéria ako je nekvalitný spánok, časté návaly tepla a dodáva im energiu.

Za ako dlho pocítim prvé účinky? +

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky a pod. FEMINUS obsahuje overené látky na podporu ženskej vitality, energie a zníženie príznakov menopauzy. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú v priebehu dvoch týždňov, väčšina žien však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Prečo musím brať dve tablety denne?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že vám FEMINUS naozaj pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problému si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má FEMINUS vedľajšie a nežiaduce účinky? +

FEMINUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá iba z vitamínov, minerálov a extraktov z bylín. Hlavná sila produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Pokiaľ nie ste na žiadnu zo zložiek v produkte alergická, je pre vás FEMINUS úplne bezpečný.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky vám nehrozia.

PS: Ako takmer každý doplnok stravy je aj FEMINUS nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Z dôvodu obsahu macy by nemali produkt užívať ženy s endometriózou a myomatóznou maternicou. A z dôvodu obsahu kotvičníka zemného nie je vhodný pri súčasnom užívaní liekov na riedenie krvi.

Je FEMINUS k dostaniu v lekárňach?+

Áno, doplnok stravy FEMINUS je certifikovaný štátnym zdravotným ústavom v Prahe a je bežne dostupný aj v online lekárňach v Česku a na Slovensku. Avšak tu na našich stránkach si môžete zakúpiť produkt priamo od výrobcu za najlepších podmienok as pridanou hodnotou v podobe darčekov, či zľavy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore