Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Klimaktérium a bylinky, ktoré zaručene pomôžu

Klimaktérium a bylinky, ktoré zaručene pomôžu

Martina Sznapková
14. 4. 2021
Klimaktérium a bylinky, ktoré zaručene pomôžu

Osnova:
Angelika čínska
Žerucha peruánska
Kotvičník zemný
Indický ženšen
Červená ďatelina
Ploštičník hroznatý
Ľubovník bodkovaný
Záver:

Voči ženám je život vlastne celkom nefér. Od puberty menštruujú, privádzajú na svet deti, vychovávajú ich a po všetkých tých životných skúsenostiach začnú niekedy okolo päťdesiatky miesto zaslúženého pokoja pociťovať návaly horúčavy, stres či dopady nekvalitného spánku.

Hormóny už od puberty ovplyvňujú každodenný život všetkých žien a veľakrát to nie je úplne príjemné. Vo chvíli, keď vaječníky začnú utlmovať svoju funkciu, a ženských hormónov začne v tele ubúdať, na vlastnej koži pociťujú, čo všetko môže úbytok hormónov spôsobiť.

Klimakterickým syndrómom trpí až 80% žien! Sprevádzajú ho návaly tepla, potenie, poruchy spánku, zhoršená sústredenosť, výkyvy nálad, stres a niekedy aj depresie.

Nechcete, alebo nemôžete podstúpiť hormonálnu liečbu? Skúste to prírodnou cestou pomocou byliniek. V dnešnej dobe už nemusíte vyraziť za splnu do lesa ... navštívte bylinkárstvo, lekáreň, predajňu zdravej výživy a kúpte si niektorý z doplnkov stravy, ktorý bylinky vhodné pre ženy v menopauze obsahuje. Poďme si ich predstaviť.

Angelika čínska

Angelika čínska, známa tiež pod názvom Dong Quai, je v Číne najčastejšie predpisovanou bylinou. Svoje miesto má v tradičnej čínskej medicíne, ktorá odnože tejto byliny užíva už tisíce rokov.

Udržuje prirodzenú hormonálnu rovnováhu, jej koreň obsahuje veľké množstvo esenciálnych olejov, organických kyselín a ich esterov a tiež vitamínov, aminokyselín a sacharidov.

Dokáže ovplyvniť a upraviť menštruačný cyklus, je účinným antioxidantom a vplyv má tiež na veľkosť prsníkov.

Zrelé ženy zaujímajú najmä jej hormonálne účinky. Pomáha odstraňovať suchosť v pošve a je účinná aj proti návalom tepla. Celkovo upokojuje a osviežuje. Vplyv má aj na psychiku, znižuje podráždenosť a pomáha s nespavosťou.

Pôsobí tiež na krvný obeh a krvotvorbu. Užíva sa aj pri cukrovke, ochoreniach obličiek a kŕčových stavoch.

Ale pozor, ak užívate lieky na riedenie krvi, radšej sa angelike vyhnite.

Žerucha peruánska

Žerucha peruánska, u nás známa ako maca, bola už od pradávna využívaná ako afrodiziakum a hovorí sa jej preto peruánska viagra.

Môže sa pýšiť tým, že patrí medzi superpotraviny, ale aj medzi adaptogény, čo sú rastlinné produkty zvyšujúce odolnosť organizmu proti stresovým situáciám.

Prispieva k fyzickému aj duševnému zdraviu, vitalite a vytrvalosti. Je využívaná pri liečbe neplodnosti, zvyšuje pravdepodobnosť počatia a dokáže upraviť menštruačný cyklus.

Pomáha vyrovnávať hormonálnu hladinu a tým znižuje prejavy klimaktéria. A to aj napriek tomu, že v tejto rastline nenájdeme fytoestrogény ani látky podobné hormónom. Hormonálnu rovnováhu podporuje vďaka alkaloidom, ktoré pôsobia na hormonálny systém.

Navyše pomáha s ochranou kostí a tým znižuje riziko vzniku osteoporózy, ktorou sú ženy v menopauze ohrozené oveľa viac, než zvyšok populácie.

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný je bylinkou obľúbenou ženami i mužmi. Obsahuje látky, ktoré telu pomáhajú regulovať hormonálnu nerovnováhu, a dokáže nás nabudiť.

Podporuje imunitu aj dobrú psychickú kondíciu, zvyšuje libido, dodáva telu energiu, znižuje krvný tlak aj cholesterol.

Pole jeho pôsobenia je naozaj široké. Je odporúčaný ženám, ktoré trápia únava, nespavosť, priberanie na váhe, depresia, znížený záujem o sex, osteoporóza, nepravidelná menštruácia, strata vlasov, úzkosť aj neschopnosť dosiahnuť orgazmus.

Indický ženšen

Indický ženšen, ašvaganda alebo vítaním uspávajúca. Jedná sa o rovnakú bylinu, ktorá má naozaj zaujímavé účinky nielen na ženské telo. Hovorí sa jej bylina mladosti, pretože prispieva k spomaleniu známok starnutia a k celkovému omladeniu.

Ašvaganda je typickou rastlinou Ajurvédskej medicíny, v ktorej sa používa na predĺženie života, stimuláciu mysle, posilnenie vitality a sexuálnej zdatnosti.

Je výborným antioxidantom a má pozitívne účinky nielen na zdravie fyzické, ale aj psychické. A práve výkyvy nálad, únava, problémy so spánkom alebo s koncentráciou pociťujú ženy v menopauze pomerne často.

Ašvaganda pôsobí na endokrinný systém a pomáha normalizovať sekréciu hormónu, čím zmierňuje sprievodné prejavy menopauzy. Je tiež účinným afrodiziakom, upokojuje organizmus a posilňuje nervovú sústavu.

Indický ženšen zlepšuje trávenie a tým aj absorpciu živín do tela, čo sa prejaví zdravšou pokožkou a lesklejšími vlasmi. Zabraňuje tiež strate pigmentu melanínu, ktorý zaisťuje farbu vlasov.

Červená ďatelina

Oproti angelike nie je červená ďatelina žiadnou cudzokrajnou špecialitou. Ide o našu domácu ďatelinu lúčnu, na ktorú nie je problém bežne naraziť. Vedeli ste ale, že je plna fytoestrogénov?

Jedná sa o látku, ktorá je svojou štruktúrou veľmi podobná ženským pohlavným hormónom estrogénom a v našom tele ich do istej miery dokážu suplovať. Vďaka tomu vie červená ďatelina zmierňovať prejavy menopauzy.

Má príjemnú chuť, a ak sa hu nevydáme hľadať na lúku, naraziť na ňu môžete i v čajových zmesiach alebo liekoch.

Navyše má aj ďalšie liečivé účinky, používa sa proti kašľu i hnačke, má detoxikačné aj dezinfekčné efekt, odporúča sa pri reumatizme a diabete, pomáha pri ekzémoch a dokonca pôsobí preventívne proti rakovine prsníka a prostaty.

Ploštičník hroznatý

Ploštičník pochádza zo severnej Ameriky a nás zaujíma hlavne jeho koreň. Obsahuje totiž glykozidy a terpény, ktoré sú svojimi účinkami podobné estrogénom.

V liečbe gynekologických a klimakterických problémov ho používali už indiáni a svoje využitie má v tejto oblasti dodnes. Navyše pomáha pri ťažkostiach so spánkom, zlepšuje pamäť i koncentráciu a prispieva k lepšej psychickej pohode.

Ľubovník bodkovaný

Ľubovník je krásna žltá trvalka, ktorá má silné sedatívne a upokojujúce účinky. Vďaka tomu je tou pravou bylinkou, ktorá prispeje k vašej psychickej pohode. Naviac má pozitívny vplyv na spánok a posilňuje imunitný systém.

Sprevádza vaše klimaktérium podráždenosť, zmeny nálad a emočná nestabilita, úzkosť alebo záchvaty paniky? Pite čaj z ľubovníka bodkovaného. Jeho účinnosť nastupuje až po dvoch týždňoch a nesmie sa to s ním preháňať. Denná dávka môže byť asi dve až tri šálky, ale neodporúča sa piť ho dlhšie ako šesť týždňov.

Ľubovníku sa vyhnite, keď sa budete chcieť opaľovať alebo pôjdete do solária. Zvyšuje totiž citlivosť na svetlo a mohli by sa vám objaviť pigmentové škvrny.

Záver:

Byliniek, ktoré pomáhajú zvládať menopauzu, je ešte celá rada. Pri návaloch pomáha šalvia lekárska, srdcovník obyčajný alebo napríklad dioskórea chlpatá.

Upokojujúce účinky a dobrý vplyv na spánok či nervozitu má medovka lekárska alebo napríklad valeriána lekárska. Fytoestrogény nenájdeme len v červenej ďateline, ale aj v sóji alebo v šiškách chmeľu a vďaka tomu aj v pive.

TIP: Český doplnok stravy FEMINUS na boj s príznakmi menopauzy obsahuje nielen extrakty všetkých uvedených byliniek, ale navyše vitamíny a minerály (Vitamín C, E, B, D a Zinok). Ak hľadáte doplnok stravy obsahujúci všetky látky v správnom množstve, vyskúšajte tento 100% český prírodný produkt. Vďaka svojmu zloženiu nenájdete na slovenskom trhu lepší doplnok stravy pre ženy. FEMINUS je certifikovaný zdravotným ústavom v Prahe a patrí medzi najobľúbenejšie produkty na trhu. Presvedčte sa o sile tohto produktu. Teraz v akcii s dopravou ZDARMA po celej SR.

Kúpiť v akcii


 

Späť na prehľad

Mohlo by vás zaujímať...

Objednať FEMINUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

Garancia spokojnosti alebo vrátenia peňazí

 

Jednorazový nákup

 
Jednorázový nákup
Jednorazový nákup
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Doprava zadarmo
Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte €2,30

Otázky a odpovede

Pre koho je FEMINUS vhodný?+

Produkt FEMINUS je určený pre všetky ženy, ktoré trápia nepríjemné príznaky menopauzy alebo zvýšená únava a nedostatok energie. Mladším ženám pomáha najmä zmierniť predmenštruačný syndróm, zvyšuje im energiu, vitalitu a libido. U žien v období menopauzy zase znižuje nepríjemné príznaky klimaktéria ako je nekvalitný spánok, časté návaly tepla a dodáva im energiu.

Za ako dlho pocítim prvé účinky? +

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky a pod. FEMINUS obsahuje overené látky na podporu ženskej vitality, energie a zníženie príznakov menopauzy. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú v priebehu dvoch týždňov, väčšina žien však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Prečo musím brať dve tablety denne?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že vám FEMINUS naozaj pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problému si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má FEMINUS vedľajšie a nežiaduce účinky? +

FEMINUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá iba z vitamínov, minerálov a extraktov z bylín. Hlavná sila produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Pokiaľ nie ste na žiadnu zo zložiek v produkte alergická, je pre vás FEMINUS úplne bezpečný.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky vám nehrozia.

PS: Ako takmer každý doplnok stravy je aj FEMINUS nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Z dôvodu obsahu macy by nemali produkt užívať ženy s endometriózou a myomatóznou maternicou. A z dôvodu obsahu kotvičníka zemného nie je vhodný pri súčasnom užívaní liekov na riedenie krvi.

Je FEMINUS k dostaniu v lekárňach?+

Áno, doplnok stravy FEMINUS je certifikovaný štátnym zdravotným ústavom v Prahe a je bežne dostupný aj v online lekárňach v Česku a na Slovensku. Avšak tu na našich stránkach si môžete zakúpiť produkt priamo od výrobcu za najlepších podmienok as pridanou hodnotou v podobe darčekov, či zľavy za pravidelné objednávky.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore