Podrobné zloženie FEMINUS | FEMINUS - přírodní doplněk stravy pro ženy

Čisto prírodná sila bez hormónov.

FEMINUS je 100% prírodný.
Aj bez chémie a hormónov sa stáva najsilnejším
doplnkom výživy na slovenskom trhu.

FEMINUS spĺňa ohlasovacej povinnosti na Ministerstve poľnohospodárstva
a je certifikovaný štátnym zdravotným ústavom v Prahe.
Certifikáciu si môžete overiť tu.

Podrobné zloženie FEMINUSU

Žerucha peruánska (Maca peruánska)

Rastie len v peruánskych a bolívijských Andách. Maca zlepšuje vitalitu, duševné zdravie, energiu a vytrvalosť. Zvyšuje chuť na pohlavný styk, libido a podporuje plodnosť. V priebehu menopauzy vyrovnáva hormóny, čím znižuje jej symptómy - návaly tepla a nespavosť.

Obsah v dennej dávke: 200 mg - extrakt 10: 1 z koreň

Řeřicha peruánská (Maca peruánská)

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárna)

Hovorí sa jej bylina mladosti - prispieva k omladeniu pleti, a tým k spomaleniu známok starnutia. Ide o veľmi komplexnú bylinu. Podporuje obranyschopnosť, urýchľuje rekonvalescenciu a má významné antioxidačné účinky. Ašvaganda je tiež veľmi účinné afrodiziakum - zvyšuje libido, podporuje plodnosť. Navracia hormonálnu rovnováhu, prekrvuje panvu, čím pomáha otehotnieť a zvyšuje chuť na pohlavný styk.

Obsah v dennej dávke: 150 mg - extrakt 10: 1 z koreňa, 5% withanoloidu

Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná)

Kakao – extrakt

Kakao obsahuje okolo 300 biologicky aktívnych látok. Ide najmä o antioxidanty a celý rad vitamínov a minerálov. Ďalšou hlavnou, a tiež veľmi dôležitou látkou kakaa je teobromín. Práve vďaka teobromínu kakao pôsobí ako afrodiziakum, stimulant, antioxidant, a tiež redukuje ukladanie tukov v tele.

Obsah v dennej dávke: 100 mg - extrakt z plodu, 10% teobromínu

Kakao – extrakt

Kotvičník zemný

Možno ho poznáte pod jeho latinským menom Tribulus Terrestris. Kotvičník má silné afrodiziakálne účinky, ktoré pôsobia na mužov aj ženy. U oboch pohlaviach zvyšuje libido a podporuje dobrú psychickú kondíciu. U žien zvyšuje hladinu estrogénu a pomáha stabilizovať hormonálnu aktivitu. Zmierňuje príznaky menopauzy, prispieva k normálnej funkcii močovej a reprodukčnej sústave.

Obsah v dennej dávke: 100 mg - extrakt zo semien, 60% saponínov

Kotvičník zemný

Muira puama (Voňatec vajcovitý)

Má silné afrodiziakálne účinky a pôsobí ako sexuálny stimulant u mužov i žien. Je vedecky dokázané, že pomáha pri liečbe sexuálnej dysfunkcie, vyvoláva chuť na pohlavný styk a zároveň ho predlžuje. Okrem toho harmonizuje hormonálny systém, podporuje plodnosť, zmierňuje menštruačné bolesti aj príznaky spojené s menopauzou.

Obsah v dennej dávke: 100 mg - extrakt 20: 1 z byliny

Muira puama (Voňatec vajcovitý)

Angelika čínska (Dong Quai)

Koreň angeliky obsahuje veľké množstvo esenciálnych olejov, organických kyselín a ich esterov a tiež vitamínov, aminokyselín a sacharidov. Prispieva k normálnej funkcii urogenitálneho systému žien a využíva sa v klimaktériu na zmiernenie príznakov ako návaly či zmeny nálad. Prispieva tiež k rovnováhe ženských hormónov a pomáha pri ťažkostiach s menštruáciou.

Obsah v dennej dávke: 60 mg - extrakt 4: 1 z koreňa

Angelika čínska (Dong Quai)

Damiána pravá (Pastala roztrúsená)

Pôsobí ako mierny stimulant, zlepšujúci sústredenie. Používa sa prevažne ako afrodiziakum u žien a zlepšuje zážitok z pohlavného styku. Pri pravidelnom užívaní zmierňuje príznaky menopauzy, frigidity či neplodnosti a upokojuje výkyvy nálad.

Obsah v dennej dávke: 50 mg - extrakt 10: 1 z byliny

Damiána pravá (Pastala roztrúsená)

Vitamín C

Vitamín C (kyselina L-askorbová) je vo vode rozpustná látka, nevyhnutná k životu a udržaniu telesného zdravia. Pôsobí ako antioxidant. Je dôležitý pre tkanivové dýchanie a pri vstrebávaní železa, stimuláciu tvorby bielych a červených krviniek, vývoji kostí, zubov a chrupaviek.

Obsah v dennej dávke: 80 mg - forma: kyselina L-askorbová

Vitamin C

Vitamín E

Má pozitívne účinky na tvorbu pohlavných buniek a zvyšuje plodnosť. Nachádza uplatnenie u žien v klimaktériu pre zvýšenie účinku hormonálnej liečby a porúch menštruačného cyklu. Pre FEMINUS slúži ako stabilizátor a antioxidant.

Obsah v dennej dávke: 2,5 mg - forma: tokoferol

Vitamin E

Vitamín B6

Je základným vitamínom potrebným pre zdravý imunitný systém. Pomáha telu produkovať hormóny a chemické látky potrebné pre mozog a pomáha tak obmedziť výskyt depresie a straty pamäti. Prispieva k regulácii hormonálnej aktivity a k zníženiu vyčerpanosti a únavy.

Obsah v dennej dávke: 1,2 mg - forma: pyridoxín-hydrochlorid

Vitamin B6

Vitamín D3

Vitamín D3 patrí k najdôležitejším a zároveň k najviac podceňovaným vitamínom vôbec. Podporuje správnu funkciu imunitného systému, pomáha udržiavať zdravé zuby a kosti, prispieva k normálnej činnosti svalov a je dôležitý pre vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu v tele.

Obsah v dennej dávke: 25 mikrogramov - forma: cholekalciferol

Vitamin D3

Vitamín B12

Bojuje proti neustálej únave, bledej pokožke, lámavým nechtom, mravčeniu končekov prstov, výkyvom nálad. Je dôležitý pre metabolizmus, normálne bunkové delenie a proteínovú syntézu.

Obsah v dennej dávke: 10 mikrogramov - forma: kyanokobalamin

Vitamin B12

Zinok

Ovplyvňuje hormonálnu aktivitu, zvyšuje libido, zvyšuje chuť na sex, zlepšuje plodnosť. Ďalej prispieva k normálnemu stavu nechtov a pokožky, tiež chráni bunky pred oxidatívnym stresom. Jeho nedostatok sa prejavuje únavou, stratou chuti do jedla a zhoršeným stavom kože.

Obsah zinku v dennej dávke: 15 mg - forma: citran zinočnatý

Zinok
Žerucha peruánska (Maca peruánska) 200 mg
Indický ženšen / Ašvaganda (Vitánie snodárná) 150 mg
Kakao – extrakt 100 mg
Kotvičník zemný 100 mg
Muira puama (Voňatec vajcovitý) 100 mg
Angelika čínska (Dong Quai) 60 mg
Damiána pravá (Pastala roztrúsená) 50 mg
Vitamín C 80 mg
Vitamín E 2,5 mg
Vitamín B6 1,2 mg
Vitamín D3 25 μg
Vitamín B12 10 μg
Zinok 15 mg
Obsah v dennej dávke. Denná dávka sú dve tablety

Pomocné látky

plnidlo: Mikrokryštalická celulóza, Maltodextrin, protihrudkujúca látka: Stearan horečnatý.